W sercu miasta

{
To już 20 lat, gdy z wiekowych ruin powstał Art Hotel - niezwykłe miejsce na mapie Wrocławia, które nieprzerwanie cieszy się ogromną popularnością wśród Gości biznesowych i turystów. Malowniczo położony hotel, tuż przy wrocławskim Rynku, otoczony historyczną zabudową, przyciąga stylowymi wnętrzami i doskonałą kuchnią.

Celebracja

{
Okrągły jubileusz 20 lat Art Hotelu to doskonała okazja do tego, by przypomnieć historię tego miejsca i przedstawić ludzi, którzy je stworzyli i odpowiadają za jego obecny kształt.

Podróż w czasie

{
Zapraszamy w podróż do początków Art Hotelu, trudnej drogi od remontu i renowacji zabytkowego budynku do współczesnej formy nowoczesnego hotelu, współtworzącego wyjątkowy charakter miasta.

Wydarzenia specjalne

{
Od początku swojego istnienia Art Hotel wspiera i angażuje się w wydarzenia artystyczne wzbogacające ofertę kulturalną miasta. Z okazji Jubileuszu przygotowaliśmy szereg wydarzeń i atrakcji, by w ten sposób uczcić naszą obecność na artystycznej mapie Wrocławia.

Kuchnia to też sztuka

{
Czym byłby hotel bez dobrej kuchni? Art Restauracja i Kawiarnia od lat zachwyca naszych Gości wysmakowanym wnętrzem i doskonałym menu, tworzonym w oparciu o tradycyjne receptury i regionalne produkty.

Sukces w liczbach

{
W przeciągu 20 lat funkcjonowania Art Hotelu przyjęliśmy ponad 500 tysięcy Gości, wynajęliśmy niemal 350 tysięcy pokoi i zorganizowaliśmy ponad 1000 wyjątkowych wesel.

Początek historii

{
Budynek Art Hotelu położony jest w zwartej zabudowie staromiejskiej i składa się z dwóch kamienic. Obecny kształt hotelu jest wynikiem gruntownego remontu i przebudowy zabytkowych ruin, przeprowadzonych na początku lat 90. XX w.

Szacunek dla otoczenia

{
Przebudowa i adaptacja budynku na potrzeby hotelu wymagały szczególnej troski, by zachować historyczny charakter miejsca i wkomponować je w zabytkowe otoczenie. Wymieniono stropy, dach i wybudowano obszerną klatkę schodową.

Doceniony wysiłek

{
Projekt przebudowy Art Hotelu zdobył uznanie środowiska i nagrodę I stopnia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie Architektury, Budownictwa, Geodezji i Kartografii za "adaptację obiektów połączoną z kompleksową modernizacją zespołu hotelowego".

Nowe oblicze tradycji

{
Gruntowny remont i modernizacja zabytkowej kamienicy pozwoliły na stworzenie przestronnych i przytulnych wnętrz hotelowych. Stylowy charakter pomieszczeń idzie w parze z nowoczesnością i wszelkimi udogodnieniami dla Gości.

Niezwykły klimat

{
Lokalizacja Art Hotelu przy malowniczej ulicy Kiełbaśniczej sprawia, że nasi Goście mogą cieszyć się bliskością zabytkowego centrum miasta.

Komfort pobytu

{
Zabytkowe otoczenie i przytulne wnętrza Art Hotelu sprzyjają relaksowi i korzystaniu z licznych atrakcji Wrocławia. Niezwykła atmosfera miejsca i jakość obsługi sprawiają, że pobyt w naszym hotelu to prawdziwa przyjemność.

Historia Wrocławia

{
To miasto od zawsze było areną dla wielkiej historii, która ukształtowała jego współczesne oblicze i niezwykły klimat miejsca, w którym od wieków przenikają się kultury i narody.

W granicach niemieckich

{
Wrocław jako stolica Śląska wyrósł w XIX w. na prężnie działający ośrodek kulturalny i akademicki. Wraz z rozwojem kolei, transportu drogowego i żeglugi śródlądowej rosła również rola gospodarcza miasta.

Festung Breslau

{
Do 1944 r. Wrocław pozostawał poza obszarem bezpośrednich działań wojennych. Jednak zbliżał się front wschodni. Twierdza Wrocław została zamknięta, nastał trudny czas oblężenia przez Armię Czerwoną. Miasto upadło 6 maja 1945 r.

Odbudowa miasta

{
Wojna odcisnęła swoje piętno na Wrocławiu, zniszczenia materialne i społeczne były ogromne. Dopiero pod koniec lat 50. miasto zaczęło odzyskiwać swój dawny potencjał. Na przełomie lat 60. i 70. Wrocław stał się ważnym ośrodkiem kulturalnym. To tutaj rozwijał się festiwal "Wratislavia Cantans", powstawały grupy teatralne skupione wokół Henryka Tomaszewskiego i Jerzego Grotowskiego.

Powódź tysiąclecia

{
Dokładnie 12 lipca 1997 r. fala kulminacyjna na Odrze dotarła do Wrocławia. Z brzegów wystąpiły również Oława i Nysa Kłodzka. Pod wodą znalazło się prawie 40% miasta. Heroiczną walkę mieszkańców z żywiołem upamiętnia pomnik Powodzianki znajdujący się przy mostach Uniwersyteckich. Usuwanie skutków powodzi w piwnicach Art Hotelu trwało niemal rok.  

Sztuka w mieście

{
Współczesny obraz kulturalny Wrocławia odzwierciedla ogromny potencjał twórczy i otwartość miasta na nowoczesne formy artystycznego wyrazu.

W centrum wydarzeń

{
Wrocław nie bez powodu określany jest mianem miasta spotkań. To tutaj odbywają się wielkie wydarzenia kulturalne i sportowe, na potrzeby których powstała nowoczesna infrastruktura. Narodowe Forum Muzyki, Wrocławskie Centrum Kongresowe - Hala Stulecia, czy Stadion Miejski to tylko niektóre z wielkich inwestycji ostatnich lat.

Europejska Stolica Kultury

{
Ideą Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury jest promowanie dziedzictwa kulturowego stolicy Dolnego Śląska i jego wkładu w rozwój Europy. To również dążenie do większej dostępności kultury dla mieszkańców miasta i całego regionu.

Miejsce dla sztuki

{
Art Hotel to wyjątkowy punkt na kulturalnej mapie Wrocławia. To malownicze miejsce w sercu miasta, gdzie historia i twórcza pasja przenikają się wzajemnie i tworzą wyjątkowy klimat wnętrz hotelowych.

Twórczy klimat

{
Od początku swojego istnienia Art Hotel wspiera wrocławskie środowisko artystyczne i angażuje się w inicjatywy kulturalne. Koncepcja wystroju wnętrz Art Hotelu jest dziełem Renaty Micherda-Jarodzkiej.

Unikalna kolekcja obrazów

{
W 77 dni dookoła świata - podróż jak marzenie, której głównym bohaterem był Ferdynand Deseire, uwiecznił na swoich obrazach wrocławski artysta Janusz Klekot. Ta niezwykła malarska relacja z podróży zdobi dziś wnętrza Art Hotelu.

Sztuka pięknego wnętrza

{
Artystyczny klimat Art Hotelu dopełniają stylowe dekoracje, kwiaty i detale, nad którymi czuwa artysta-plastyk Joanna Słocińska-Głód. Dzięki niej wystrój i otoczenie hotelu mają spójny estetycznie charakter i tworzą niezwykły zakątek na hotelarskiej mapie miasta.

Wrocław - miasto artystów

{
Stolica Dolnego Śląska może się poszczycić wieloma artystami, którzy odcisnęli na polskiej kulturze swoje twórcze piętno. Wśród nich jest Bożena Grzyb-Jarodzka, malarka, graficzka, projektantka wnętrz, od urodzenia związana z Wrocławiem i tutejszym środowiskiem artystycznym.

Sceny z życia

{
Przedstawienie teatralne w pokoju hotelowym? Dlaczego nie. Grupa Ad Spectatores zaprasza swoich widzów do Art Hotelu, który staje się sceną między innymi dla przedstawienia "Psychoza" i "Room Service".

Prawdziwa sztuka

{
Wnętrza Art Hotelu zdobią dzieła znanych wrocławskich artystów. To starannie dobrane prace, które budują niezwykły nastrój tego miejsca i odnoszą się do silnych, często wieloletnich więzi z twórcami, tak jak ma to miejsce w przypadku prezentowanej pracy Renaty Micherda-Jarodzkiej.

Piękno abstrakcji

{
Autorką ponad 30 obrazów prezentowanych we wnętrzach Art Hotelu jest Urszula Wilk. Absolwentka wrocławskiej ASP, ceniona i nagradzana stypendystka wielu prestiżowych nagród i projektów artystycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Dokumentacja życia

{
Autorką dzieł prezentowanych w Sali SARP mieszczącej się w naszym hotelu jest Anna Szpakowska-Kujawska. Wrocławska artystka, rodzinnie i emocjonalnie związana z tutejszym środowiskiem architektonicznym, tworzy dzieła, które, jak sama mówi, są jej osobistym komentarzem do otaczającej ją rzeczywistości.

Poznajmy się bliżej

{
O tym, jakie będzie pierwsze wrażenie Gości hotelowych i każdy, nawet najdrobniejszy element ich pobytu, decyduje personel hotelu. To nasi pracownicy tworzą atmosferę tego miejsca, dbają o komfort i najwyższy poziom obsługi. Poznajmy się więc lepiej.

Kelnerzy

{
Uśmiech i perfekcyjne maniery - to właśnie nasi kelnerzy. Ich żywioł to kontakt z ludźmi, zawsze chętnie doradzą przy wyborze menu.

Dział sprzedaży

{
Przebojowe dziewczyny z działu sprzedaży, dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Chętnie pomogą w każdej kwestii organizacyjnej.

Szef cukierników

{
Spod jego rąk wychodzą prawdziwe dzieła sztuki cukierniczej. Artysta w swoim fachu.

Recepcja

{
To one zarządzają sercem naszego hotelu i z uśmiechem witają Gości, zapewniając im sprawne zakwaterowanie i udzielając wszelkich niezbędnych informacji.

Pokojowe

{
Codziennie dbają o komfort pobytu naszych Gości utrzymując czystość i estetykę każdego pokoju. Dzięki nim chwile spędzone w Art Hotelu to prawdziwy relaks i ukojenie.

Szef Kuchni

{
Grzegorz Pomieło to człowiek pełen kulinarnej pasji, którą chętnie się dzieli z miłośnikami sztuki dobrego jedzenia. Przygotowane przez niego potrawy to prawdziwa uczta dla zmysłów.

Portier

{
Gościnność i profesjonalizm to wizytówka naszego hotelu. Te cechy idealnie łączy nasz portier, który od progu wita Gości i pomaga im w sprawnym transporcie bagażu.

Artystycznie

{
Nazwa hotelu zobowiązuje. Art Hotel od początku swojego istnienia przyciąga wybitne osobowości, zapewniając im komfortową przestrzeń do pracy i odpoczynku.

Grzegorz Markowski

{
Legenda polskiej sceny rockowej, piosenkarz i kompozytor, wokalista zespołu Perfect. Twórca muzyki filmowej, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy twórczej i działalności artystycznej.

Magia miejsca

{
Artyści, sportowcy, podróżnicy - na przestrzeni 20 lat setki wybitnych osobowości uległy czarowi Art Hotelu. Co ich do nas przyciąga? Piękne wnętrza, najwyższy poziom obsługi oraz doskonała lokalizacja w sercu miasta.

Zbigniew Wodecki

Ceniony polski artysta estradowy, kompozytor, instrumentalista. Laureat wielu prestiżowych festiwali w Polsce i Europie, prezenter telewizyjny i juror popularnych programów rozrywkowych.

Zbigniew Preisner

Wybitny twórca muzyki filmowej i teatralnej, kompozytor i producent. Wielokrotny zdobywca najważniejszych międzynarodowych nagród za dokonania w branży muzycznej i filmowej.

Krystyna Mazurówna

Charyzmatyczna polska tancerka i choreografka, barwna postać francuskiej sceny tańca nowoczesnego. Dziennikarka i jurorka polskich edycji programów typu talent show.

Spotkania po latach

{
Wyjątkowy charakter Art Hotelu i klimat zabytkowych uliczek Wrocławia sprawia, że nasi Goście wracają tu z sentymentem. Ich miłe wspomnienia i słowa uznania to dla nas najlepsza rekomendacja.

Norman Davies

Brytyjski historyk specjalizujący się w dziejach Europy i Polski. Honorowy obywatel Wrocławia, autor historycznych bestsellerów i wykładowca najbardziej prestiżowych uczelni na świecie.

Dawny Smak Wrocławia

{
Nic nie oddaje lepiej charakteru miasta niż jego kuchnia. Bogata tradycja kulinarna Wrocławia powstała dzięki wpływom różnych kultur i narodowości. Przygotowane przez nas menu to inspirująca podróż po bogactwie dawnych smaków.

Pasja tworzenia

{
Sztuka kulinarna to dla nas prawdziwe artystyczne wyzwanie. Dbamy o to, by wygląd i sposób serwowania naszych potraw był zapowiedzią ich doskonałego smaku.

Nakarm swoje zmysły

{
Przyjemność jedzenia nie wynika tylko z jego smaku. To efekt zmysłowej otoczki, którą tworzy subtelna gra zapachu, koloru i światła. To magia miejsca i delektowanie się wyjątkową chwilą.

Posmakuj tradycji

{
Jak najlepiej opisać charakter naszej kuchni? To tradycyjne smaki w nowoczesnym wydaniu. Najwyższej jakości produkty i sprawdzone receptury gwarantują, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Słodka pokusa

{
Deser to prawdziwe ukoronowanie doskonałego posiłku. Pachnący i delikatny, kusi obietnicą słodkiej przyjemności w towarzystwie aromatycznej kawy.

Kuchnia otwarta

{
Sława i umiejętności naszych kucharzy wykraczają poza mury Art Hotelu. Chętnie dzielą się swym kunsztem kulinarnym z uczestnikami warsztatów kulinarnych, blogerami, a nawet miłośnikami słynnych obiadów w chmurach.