Idealna podróż biznesowa

2021-03-05

Czy istnieje coś takiego jak idealna podróż biznesowa? Z daleka od domu, z głową pełną służbowych spraw, w ciągłym biegu między spotkaniami… tym bardziej ważne jest, aby zatroszczyć się o swoją wygodę!

Zanim jednak o wygodzie, zadbajmy w pierwszej kolejności o swoje zdrowie. Czy obiekt, do którego się wybieramy, ma określony regulamin bezpieczeństwa na czas pandemii? Jakie zasady obowiązują na miejscu? Sprawdźmy to jeszcze przed przyjazdem. Hotele czy apartamenty szczególnie dbające o bezpieczeństwo postarały się w ostatnim roku o otrzymanie odpowiednich certyfikatów. Wiązało się to z przejściem kontroli sprawdzających, że zarówno goście, jak i pracownicy obiektu są odpowiednio chronieni przed ryzykiem zarażenia. Warto zwrócić na to uwagę!

W kwestii udogodnień zasada jest prosta: im więcej, tym lepiej! Miejsce parkingowe wliczone w cenę noclegu – to brzmi dobrze. A jeśli przylatujemy samolotem? Najlepsze hotele na pewno zadbają o nasz transport z lotniska. Podobno prawdziwy pracownik recepcji potrafi zamówić taksówkę do hotelu nawet przez sen :)

Podczas podróży służbowej oczywistym jest, że śniadanie powinno być wliczone w cenę noclegu. A gdyby tak przed rozpoczęciem codziennej służbowych spraw zjeść śniadanie podane do łóżka? Napić się pysznej kawy i zanurzyć w hotelowej pościeli? Paradoksalnie pandemia może w tym pomóc, gdyż przy obecnych obostrzeniach większość hoteli serwuje śniadanie do pokoju na wskazaną wcześniej godzinę. No, tyle dobrego z tego wszystkiego.

Jeśli chodzi o późniejsze posiłki, wcale nie musimy szukać w internecie dań zamawianych na wynos. Tu również restauracje wychodzą gościom hotelowym naprzeciw i serwują obiady czy kolacje do pokoju. Aż głupio nam o tym wspominać, ale… może lampka wina do tego?

Czego jeszcze moglibyśmy oczekiwać na wyposażeniu pokoju? Deska i żelazko to obowiązkowe punkty, choć opcja odpłatnego prasowania również może nam ułatwić organizację dnia. Możliwość wyprania w hotelowej pralni wybranej części garderoby to już również standard. Ceny co prawda bywają wygórowane, ale zdarzają się oferty z drobnym praniem wliczonym w cenę pobytu (zwłaszcza dłuższego).

Coraz częściej możemy też liczyć na wygodne biurko i fotel w hotelu czy apartamencie. Do tego bezpłatny szybki internet w cenie – bezdyskusyjnie. Będziemy przecież w tym miejscu pracować, a może i wieczorem uda się rzucić okiem na ulubiony serial na Netfliksie. W końcu ma być prawie jak w domu! Telewizja kablowa lub satelitarna to również jest już standard, nawet choćby po to, aby na bieżąco śledzić informacje z kraju i ze świata.

Dużym atutem jest oczywiście oferta spa, a także choćby niewielka siłownia czy basen na terenie hotelu. Wiadomo, nie zawsze znajdzie się czas, aby z nich skorzystać, ale jak już są pod ręką - szkoda byłoby tego nie zrobić. Energetyzujący masaż na początek dnia… tak powinno być wszędzie!

Jak już mówimy o dużych i małych udogodnieniach, to powiedzmy sobie też o… śpiewaniu pod prysznicem. Kto by śpiewał a capella, jak można włączyć muzykę z TV lub innego nośnika w łazience? Mała rzecz, a cieszy.

Ponoć hotelarze wiedzą, że mamy w domach swoje ulubione poduszki i nie lubimy się z nimi rozstawać. I ponoć są hotele, w których można wybrać sobie poduszkę (albo i dwie!) do snu – może taką jak nasza ulubiona, może jakąś inną dla wypróbowania… kto to wie. W każdym razie brzmi wspaniale!

A jakie wymagania macie co do rozmiaru pokoju? Podczas krótkich wyjazdów rozmiary pokoju mogą nie mieć aż takiego znaczenia, ale już przy dłuższych pobytach robi się to istotne. Czy jest szansa na płatny lub bezpłatny upgrade? Jaką powierzchnię ma pokój? Czy będę dobrze się w nim czuć przy dłuższym pobycie? Takimi pytaniami śmiało można zasypać recepcję jeszcze przed przyjazdem.

To jaka w końcu jest ta idealna podróż służbowa? Może taka, na którą chce się wrócić… ze względu na hotel. Oczywiście można próbować za każdym razem nowych miejsc i możliwości, ale takie rozwiązanie nie zapełni naszej karty lojalnościowej punktami, które później wymienimy na darmowy nocleg. Po drugie, w obiekcie, do którego jeździmy częściej, stajemy się rozpoznawalni. W dobrym hotelu na poważnie brane są nasze uwagi dotyczące pobytu, standardu pokoju, który lubimy najbardziej, czy ulubionego dania na śniadanie.

Miło jest przecież wracać do miejsc, w których lubimy obsługę, a ona wita nas z uśmiechem. Dobrze wiedzieć, że na śniadaniach pani Ola robi nam najlepszy omlet na świecie. A pani Kasia z recepcji wie, na co ma wystawić fakturę. A jak czegoś zapomnimy z pokoju hotelowego, to mamy już na mailu o tym informację. Są to emocjonalne aspekty naszej podróży, bardzo cenne i nie bez znaczenia dla naszych późniejszych wyborów. Nasze życie, szczególnie to zawodowe, polega na różnego rodzaju budowaniu relacji, dobrze je budować w miejscach, które te relacje doceniają i odwzajemniają.

Idealna podróż służbowa? Jak już musi być, to niech będzie jak najwygodniejsza!

Pomaganie mamy we krwi, czyli o misji społecznej Art Hotelu

2022-07-05
czytaj więcej

Piszą o nas!

2022-06-03
czytaj więcej

Idealna podróż biznesowa

czytaj więcej

Art Hotel romantycznie

2021-03-01
czytaj więcej

Art Hotel & Hewlett Packard

2021-03-01
czytaj więcej

W Art Hotelu zrealizujesz bon turystyczny!

2021-03-01
czytaj więcej

Wrocławski Bazar Smakoszy

2020-12-03
czytaj więcej

Art Hotel wziął udział w projekcie finansowanym z Funduszy Europejskich

2020-10-26
czytaj więcej

Nowa rzeczywistość daje również nowe możliwości!

2020-05-01
czytaj więcej

Walentynki we Wrocławiu

2020-01-13
czytaj więcej

Pomaganie mamy we krwi, czyli o misji społecznej Art Hotelu

2022-07-05
czytaj więcej

Piszą o nas!

2022-06-03
czytaj więcej

Art Hotel wziął udział w projekcie finansowanym z Funduszy Europejskich

2020-10-26
czytaj więcej

Art Hotel Sp. z o.o. otrzymał dotację w ramach tarczy finansowej 2.0

2021-02-01
czytaj więcej

Zapisz się na newsletter!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij