Wernisaż Ludwiki Ogorzelec

2015-05-06

16 maja 2015 zapraszamy serdecznie naszych gości na wernisaż wystawy "Krystalizacja Przestrzeni" rzeźbiarki Pani Ludwiki Ogorzelec.

Początek wernisażu - godz. 18:00 Sukiennice wrocławskie

Wieczór autorski połączony z dyskusją oraz pokazem całego dorobku twórczego rzeźbiarki - godz. 19:00 Art Hotel

Wystawa "Krystalizacja Przestrzeni"

W okresie  od  20 kwietnia 2015  do 15 maja 2015 artysta rzeźbiarz Pani Ludwika Ogorzelec realizuje rzeźbę typu sitespecyfik, rodzaj interwencji w przestrzeń publiczną Sukiennic wrocławskich,  kwartał średniowiecznej zabudowy w centrum Wrocławskiego Rynku.

Ideą artysty jest prowokowanie pozytywnych napięć emocjonalnych u widza, poprzez zestawienie kultury materialnej stworzonej na przestrzeni wieków - ciasno zabudowany teren, wąskie ciemne przejścia z lekkością, światłem i widzialnymi siłami fizycznych naprężeń, które w postaci modułów o matematycznych podstawach, mogłyby przybyć z kosmosu anektując całą dzielnicę Sukiennic.

Za pomocą tego zabiegu artysta chce wprowadzić w zawsze puste uliczki Sukiennic, ludzi tłumnie krążących wokół Ratusza.

Dla skutecznego działania na emocje człowieka, artysta stworzył jedną wielką, ale wieloczłonową rzeźbę, której części są jak "meteory", rozrzucone w przestrzenie wszystkich trzech uliczek: Przejścia Garncarskiego, Przejścia Żelaźniczego i Przejścia Sukienniczego.

Są to zastygłe nad głowami ludzi, różnej wielkości i form lekkie, białe, półprzeźroczyste bryły skonstruowane za pomocą  równowagi naprężeń przeźroczystej linii celofanu.

Przejścia z cyklu „Krystalizacja przestrzeni"  Sukiennice wrocławskie 2015 są 62 wystawą rzeźbiarki i ponad setną interwencją w przestrzenie publiczne, jakich dokonała w różnych miejscach na świecie .

Wybrane projekty z przeszłości tego cyklu - pokazujące szerzej idee konceptu realizowanej rzeźby - będzie można obejrzeć na fotografiach wyeksponowanych w Przejściu Żelaźniczym -  dopełniającej całości przedsięwzięcia.

Wrocławska rzeźba w Sukiennicach - tak jak i  te z przeszłości  nie jest rzemieślniczą realizacją wcześniej zaplanowanego, wyliczonego we wszystkich detalach projektu, ale publicznym aktem twórczym w połączeniu ze sprawdzaniem w realnej  sytuacji wcześniejszych wizji estetycznych  artysty jak i  kontynuacja eksperymentowania z oddziaływaniem pojawiających sie elementów wizualnych na emocje człowieka wchodzącego do wnętrza artystycznie zmienianej przestrzeni.

Materia półprzezroczystego celofanu doskonale przewodzi światło, dlatego w nocy będą to obiekty świetlne, a w dzień zintegrowane z atmosferą w zależności od światła słonecznego. Rzeźba będzie pojawiać się, bądź znikać.

Ludwika Ogorzelec chce spowodować, aby krążący wokół  wrocławskiego Ratusza człowiek, zauważywszy jakieś intrygujące zjawisko, nowy niewidziany wcześniej element pojawiający się w prześwicie uliczek, podejdzie bliżej, aby zobaczyć co to jest, a gdy będzie widział ze dalej jest inny fragment, a  dalej  jeszcze inny, podąży za tymi widokami (…) a za nim pójdą inni ludzie, przełamując swoją  nieuświadomioną niechęć  penetracji wąskich uliczek tej średniowiecznej mikro dzielnicy Wrocławia.

Dla naszych gości mamy zaproszenia na wernisaż. Prosimy o kontakt z Działem Sprzedaży:

Jak wybrać hotel do pracy w trybie workation?

2023-09-01
czytaj więcej

Bibliofil w Art Hotelu

2017-12-08
czytaj więcej

Wystawa jubileuszowa

2017-08-24
czytaj więcej

Jubileusz - spacery literackie

2016-12-16
czytaj więcej

Premiera spektaklu "Room Service" za nami!

2016-12-16
czytaj więcej

Wielkanocny nastrój

2016-03-22
czytaj więcej

Wystawy w Art Hotelu

2014-01-31
czytaj więcej

ART HOTEL zaprasza na spektakl Psychoza

2013-08-01
czytaj więcej

HEMOFILIA-KLĄTWA HABSBURGÓW: KOLEJNA ODSŁONA!!!

2012-08-01
czytaj więcej

ART HOTEL zaprasza na wystawę

2011-09-01
czytaj więcej

Męskie czytanie w Art Hotelu, czyli owoce współpracy z Fundacją Czas Dzieci

2023-07-10
czytaj więcej

Jak wybrać hotel do pracy w trybie workation?

2023-09-01
czytaj więcej

Pomaganie mamy we krwi, czyli o misji społecznej Art Hotelu

2022-07-05
czytaj więcej

Art Hotel wziął udział w projekcie finansowanym z Funduszy Europejskich

2020-10-26
czytaj więcej

Art Hotel Sp. z o.o. otrzymał dotację w ramach tarczy finansowej 2.0

2021-02-01
czytaj więcej

Zapisz się na newsletter!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij