Męskie czytanie w Art Hotelu, czyli owoce współpracy z Fundacją Czas Dzieci

2023-07-10

Pierwsza połowa roku była dla nas bardzo łaskawa i obfitowała w różnego rodzaju ART-ystyczne wydarzenia. W piątek, 23.06.2023, miało miejsce wyjątkowe, wspólne czytanie dla dzieci! Lepszej daty na wspólną integrację nie mogliśmy sobie wymarzyć – zakończenie roku szkolnego, radosne rozpoczęcie wakacji oraz dzień ojca. Art Hotel od lat współpracuje z Fundacją Czas Dzieci i w ramach tegorocznej odsłony „Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Ojce i Dziadki”, nie mogło zabraknąć miejsca na kolejne spotkanie z cyklu „Męskie Czytanie”. To wyjątkowy projekt, do którego współtworzenia zaprasza się mężczyzn będących autorytetami w swojej dziedzinie zawodowej, cieszącymi się sukcesami, szacunkiem, jak i sympatią.

Tym razem zaproszenie powędrowało do szefa kuchni Art Hotelu we Wrocławiu, Grzegorza Pomietło. Od 26 lat pan Grzegorz ma decydujący wpływ na smaki, które znajdziecie między innymi w sezonowym menu oraz menu dziecięcym Art Restauracji i Kawiarni. To ogromne wyróżnienie szef kuchni przyjął z radością i w piątek przejął pieczę nad krzewieniem literatury wśród najmłodszych.

Czytanie odbyło się w hotelowym Apartamencie 324, w kameralnej atmosferze. Nie było to oczywiste miejsce, choć nie mogło być przecież inaczej – bogata biblioteczka apartamentu tworzy wyjątkowy i artystyczny charakter tego miejsca. Szef Kuchni przeczytał tutaj najsmaczniejsze fragmenty prozy – dosłownie i w przenośni! Jak się okazuje, pyszności w literaturze dla dzieci jest całkiem sporo! To była godzina pełna podróży kulinarnych, smaków i przygód głównych bohaterów książek, takich jak: „Najlepsza Zupa na świecie” napisana przez Susanne Isern oraz Mar’a Ferrero oraz Rymo-Smaki, czyli co się gdzie je na świecie” Szymona Barabach i Katarzyny Fryza. Motywem przewodnim było to, co lubimy w Art Restauracji najbardziej – pyszne jedzenie.

Z tej pełnej przyjaźni współpracy z fundacją i wspólnego czytania wyłoniła się jedyna w swoim rodzaju inicjatywa, pod apetycznym tytułem „Menu Literackie”. Można śmiało zaryzykować sformułowaniem, iż jest to oryginalny projekt na skalę światową! Menu tworzą propozycje trzech wartościowych do czytania dla dzieci książek, pod postacią przystawki, dania głównego oraz deseru. Są one dedykowane dzieciom w różnych przedziałach wiekowych (przedszkolnym, wczesnoszkolnym i szkolnym). Dzięki wspólnym działaniom powstała swoista rekomendacja wartościowej literatury, która będzie idealnym rytuałem wspólnego, rodzinnego lub samodzielnego już czytania. Gwarantujemy, że w menu nie występują składniki powodujące alergie lub reakcje nietolerancji, takie jak: nuda, niezrozumiały język czy smutne zakończenia.

Bardzo zależy nam na szerzeniu idei czytania dzieciom, pogłębiania nawyków spędzania wolnego czasu z dobrą książką. Takie nawyki zostają z nami już na zawsze, szczególnie, gdy mamy gotowy przepis/menu na wartościową literaturę dziecięcą” – mówi Dyrektor Hotelu, Agnieszka Radzikowska.

Zapraszamy na naszą stronę www.arthotel/artkids, gdzie możecie pobrać takie menu literackie dla swoich dzieci. Życzymy z naszej, jak i ze strony Fundacji Czas Dzieci, miło spędzonych wspólnych chwil z dobrą literaturą!

fot. Anna Szymańska

Męskie czytanie w Art Hotelu, czyli owoce współpracy z Fundacją Czas Dzieci

czytaj więcej

Kwietniowe kalendarium wydarzeń w Art Hotelu

2023-04-10
czytaj więcej

Poduszkowe menu w Art Hotelu

2022-10-05
czytaj więcej

Art Hotel & Hewlett Packard

2021-03-01
czytaj więcej

Agnieszka Radzikowska, Dyrektor Art Hotelu, dołączyła do zarządu Fundacji Harmony Polish Hotels

2019-04-10
czytaj więcej

Idealne restauracyjne menu dziecięce

2019-04-08
czytaj więcej

Kiermasz książek

2018-10-02
czytaj więcej

Letnie Smaki Dolnego Śląska

2018-08-10
czytaj więcej

Miesiąc Spotkań Autorskich

2018-07-03
czytaj więcej

Europa na widelcu

2018-05-30
czytaj więcej

Męskie czytanie w Art Hotelu, czyli owoce współpracy z Fundacją Czas Dzieci

2023-07-10
czytaj więcej

Jak wybrać hotel do pracy w trybie workation?

2023-09-01
czytaj więcej

Pomaganie mamy we krwi, czyli o misji społecznej Art Hotelu

2022-07-05
czytaj więcej

Art Hotel wziął udział w projekcie finansowanym z Funduszy Europejskich

2020-10-26
czytaj więcej

Art Hotel Sp. z o.o. otrzymał dotację w ramach tarczy finansowej 2.0

2021-02-01
czytaj więcej

Zapisz się na newsletter!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij