Jak wybrać hotel do pracy w trybie workation?

2023-09-01

Biznes rządzi się swoimi prawami, a delegacje stanowią istotną część służbowych obowiązków. Co innego jednak workation, czyli dobrowolne łączenie pracy zdalnej z wakacjami oraz wyjazdami. Praca i relaks – czy aby na pewno taki duet jest możliwy? Zdalne wykonywanie obowiązków wymaga zwykle od pracowników jeszcze większych pokładów skupienia i samoorganizacji niż zazwyczaj. Do tego dochodzą kwestie zapewnienia wygodnej przestrzeni dopasowanej do specyficznych warunków pracy w trybie online. Mimo wyzwań, workation może (i jest!) nie tylko przyjemne, ale również pożyteczne – działa motywująco na wydajność pracowników. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób pracujących zdalnie decyduje się na tę formę aktywności służbowej. Jak przygotować się do workation i jakie parametry uwzględnić przy wyborze idealnego hotelu biznesowego? Odpowiadamy na te zagwozdki w poniższym artykule.

Hotel mobilnym biurem

Decydując się na workation, nie tylko zmieniasz miejsce pobytu, ale przede wszystkim miejsce pracy. Hotel staje się odtąd Twoim mobilnym biurem i istotne jest to, aby zapewniał przede wszystkim optymalne warunki do pracy. Pokój hotelowy powinien być zatem stosownie urządzony i wyposażony.

Co to oznacza?

Wielogodzinna praca przed komputerem wymaga odpowiedniego przygotowania. Poprzedza ją organizacja przestrzeni na sprzęt służbowy, zapewnienie wygodnego siedziska oraz dobrego oświetlenia. Przestrzeganie higieny pracy, jak i dbanie o prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas wykonywania obowiązków służbowych przy laptopie – i to w mobilnym biurze – jest szczególnie istotne. Warto zaaranżować sobie miejsce pracy w hotelowym pokoju w taki sposób, by jak najbardziej przypominało ono warunki biurowe. Taki zabieg bardzo sprzyja koncentracji. To m.in. dlatego w pokoju przystosowanym do podróży biznesowych powinno znajdować się biurko bądź stolik oraz wygodne krzesło. Na poziom skupienia pozytywnie wpływa także cisza i spokój. Wyjątkowo istotny jest zatem wybór pokoju z zapewnioną izolacją akustyczną, która minimalizuje hałas dochodzący z zewnątrz lub z sąsiednich pomieszczeń. Ciszę docenią szczególnie osoby, których praca zdalna wymaga łączenia się telefonicznie na spotkania służbowe lub wideokonferencje.

Co jeszcze będzie przydatne podczas pracy w trybie workation?

Dodatkowym atutem wyposażenia pokoju jest obecność ręcznie regulowanej klimatyzacji oraz okien z dostępem do dziennego światła. Mile widziany jest także zaparzacz do kawy, dzięki któremu w każdej chwili będziesz mógł/a zapewnić sobie energetyczną przerwę. Najważniejszym i podstawowym narzędziem pracy zdalnej jest jednak stabilne, szybkie łącze internetowe. Bez tego ani rusz, prawda? Hotele biznesowe coraz częściej rozszerzają swoją ofertę o dodatkowe udogodnienia, w tym poduszkowe menu. Pillow menu to paleta poduszek o różnorodnym kształcie i wypełnieniu, spośród których to goście hotelowi wybierają swoją idealną towarzyszkę. Sen, zarówno na wakacjach, jak i podczas roboczego tygodnia, jest bardzo potrzebny. Poduszkowe menu pomoże „wynieść go na piedestał efektywności”.

Podsumowanie

Workation w hotelu jest ciekawą odmianą pracy zdalnej. W założeniu łączy w sobie czas na wykonywanie obowiązków służbowych z wakacjami. Warto zdecydować się na tę formę pracy (w miarę możliwości, oczywiście) i zaplanować workation w hotelu. Przy jego wyborze warto kierować się przede wszystkim wyposażeniem znajdujących się w nim pokoi – to w końcu jeden z nich stanie się Twoim tymczasowym biurem. W praktyce sprawdza się tutaj powiedzenie: „im więcej udogodnień, tym lepiej”. Pokój powinien zapewnić Ci: stabilne źródło internetu, odpowiednią akustykę, biurko, krzesło, a także możliwość odpoczynku (czy to na wygodnych łóżkach z pillow menu, czy przy kubku kawy). Pokoje w Art Hotelu spełniają kryteria potrzebne do organizacji workation w ich wnętrzach. Spośród 80 o różnym standardzie, wybierz swój: https://www.arthotel.pl/pokoje-hotel-centrum-wroclaw

 

Aby otrzymać więcej szczegółów, skontaktuj się z Działem Sprzedaży:

Zapraszamy do Art Hotelu!

Jak wybrać hotel do pracy w trybie workation?

2023-09-01
czytaj więcej

Bibliofil w Art Hotelu

2017-12-08
czytaj więcej

Wystawa jubileuszowa

2017-08-24
czytaj więcej

Jubileusz - spacery literackie

2016-12-16
czytaj więcej

Premiera spektaklu "Room Service" za nami!

2016-12-16
czytaj więcej

Wielkanocny nastrój

2016-03-22
czytaj więcej

Wystawy w Art Hotelu

2014-01-31
czytaj więcej

ART HOTEL zaprasza na spektakl Psychoza

2013-08-01
czytaj więcej

HEMOFILIA-KLĄTWA HABSBURGÓW: KOLEJNA ODSŁONA!!!

2012-08-01
czytaj więcej

ART HOTEL zaprasza na wystawę

2011-09-01
czytaj więcej

Męskie czytanie w Art Hotelu, czyli owoce współpracy z Fundacją Czas Dzieci

2023-07-10
czytaj więcej

Jak wybrać hotel do pracy w trybie workation?

2023-09-01
czytaj więcej

Pomaganie mamy we krwi, czyli o misji społecznej Art Hotelu

2022-07-05
czytaj więcej

Art Hotel wziął udział w projekcie finansowanym z Funduszy Europejskich

2020-10-26
czytaj więcej

Art Hotel Sp. z o.o. otrzymał dotację w ramach tarczy finansowej 2.0

2021-02-01
czytaj więcej

Zapisz się na newsletter!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij