Pomaganie mamy we krwi, czyli o misji społecznej Art Hotelu

2022-07-05

Kim jesteśmy?

Art Hotel to nie tylko budynek, historia, ale przede wszystkim ludzie o wielkich sercach pełnych pasji. Cieszymy się, że jesteśmy częścią firmy, która nie tylko spełnia swoją podstawową funkcję bycia hotelem, ale przede wszystkim tworzy przyjazne miejsce spotkań z kulturą, sztuką oraz drugim człowiekiem. Przyświeca nam misja bycia obecnym w społeczeństwie, i to na wielu płaszczyznach. Robimy wszystko, by mnożyć dobro, a tym samym uczyć siebie

i innych, jak nie być obojętnym na cudze nieszczęście. Nasze słowa potwierdzamy czynami. W Art Hotelu niejednokrotnie gościliśmy uczestników programu telewizji Polsat „Nasz Nowy Dom” i organizowaliśmy wśród pracowników zbiórki na rzecz potrzebujących. Zawsze przyświeca nam cel hasło: razem możemy więcej”, dlatego do wsparcia naszych przedsięwzięć zachęcamy także hotelowych gości. Nigdy nie chcieliśmy być miejscem typowo komercyjnym. Chcieliśmy mieć głos i realny wpływ na otoczenie, a tym samym przynależeć do lokalnej społeczności. Staramy się realizować nasze plany od ponad 25 lat.

Art Hotel przyjazny zwierzętom

W naszym hotelu łączy nas nie tylko miłość do ludzi, ale także i zwierząt. Są one u nas zawsze mile widziane. Rozumiemy, jak ważna jest relacja między właścicielem a jego pupilem. Zdajemy sobie również sprawę, że często w razie wyjazdu trudno – a czasami wręcz niemożliwe – jest zostawienie czworonożnego przyjaciela w domu. W związku z tym w Art Hotelu jesteśmy przygotowani na pobyty z psami oraz kotami. Naszym czworonożnym gościom dedykujemy specjalną wyprawkę w postaci miseczek, posłanka i – gdy zajdzie taka potrzeba  – kuwety. Staramy się dbać o nich równie dobrze, jak o ich właścicieli. 

O początkach pięknej przyjaźni z Ekostrażą

Mieliśmy przyjemność realizować już różne projekty związane ze zwierzętami, ale jak to mówią – „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy kogoś, od kogo możemy uczyć się pomagania zwierzętom na większą skalę. Obudziło się w nas głębokie pragnienie, by zbudować stałą, bliższą relację z organizacją, która wspiera prozwierzęce inicjatywy i cieszy się zaufaniem społecznym. Chcieliśmy, aby owocem takiej relacji była długofalowa współpraca, która pozwoli nam realizować się w różnych zadaniach i kierunkach. „Poza tym wiemy, że stała, wzajemna wymiana doświadczeń kreuje najlepsze możliwe rozwiązania i buduje obopólne zaufanie” – mówi dyrektor Art Hotelu we Wrocławiu, Agnieszka Radzikowska.

 

Wstępnie określiliśmy zakres pomocy, jaki chcielibyśmy udzielić danej instytucji. Następnie rozpoczęliśmy poszukiwania konkretnej organizacji. Niestety, pandemia na dwa lata skutecznie pokrzyżowała nasze plany. Gdy powróciliśmy do realizacji pierwotnych założeń,

z pomocą wrocławskich przyjaciół, udało nam się nawiązać kontakt z Martą Zienkiewicz-Barańską, z wrocławskiej Ekostraży. „Kiedy spotkałam się z Martą, dosłownie po kilku minutach rozmowy, wiedziałam, że uda nam się znaleźć wspólny język i zrobić coś dobrego” – mówi Anna Wałęsa, kierownik ds. marketingu i public relation w Art Hotelu.

 

W trakcie rozmowy narodziły się nowe pomysły, padły pierwsze deklaracje. Byliśmy zachwyceni podejściem i troską o zwierzęta w Stowarzyszeniu Ochrony Zwierząt „Ekostraż” we Wrocławiu. Chcemy nie tylko doraźnie pomagać, ale również wspierać fundację w edukacji społeczeństwa na temat pragmatycznej pomocy zwierzętom. Mamy nadzieję, że uda zrealizować się u nas warsztaty edukacyjne dla rodziców i dzieci z zakresu dbałości o czworonogów, szczególnie pod kątem przygotowania do adopcji.

 

Wrocławska Ekostraż już od 12 lat zajmuje się ratowaniem zwierząt domowych i dzikich, a także edukacją i obroną praw zwierząt w sądzie. Zaangażowała się wraz z miastem Wrocław w ochronę jeży w mieście, które giną, „tuptając” nocą przez zabudowane tereny miejskie. Żywimy nadzieję, że panele edukacyjne na ten temat będzie można także zorganizować we wnętrzach Art Hotelu. Jesteśmy pewni, że dzięki takiej współpracy i wiedzy skorzystają także mieszkańcy Wrocławia oraz nasi Goście, pochodzący z różnych stron Polski.

 

Wspólna misja

Szczególną misją w sprawie zwierząt jest zachęcenie lokalnej (i nie tylko) społeczności do świadomej adopcji. Chcielibyśmy dać szansę zwierzętom na nowy dom, na który zasługują i wyczekują długimi latami. Jedną z propozycji zachęcających do adopcji jest nasza oferta bezpłatnego pobytu w hotelu zwierząt-adopciaków. „Zbiórki są ciągle potrzebne” – mówi Marta Zienkiewicz-Barańska z wrocławskiej Ekostraży. Zapotrzebowanie jest ogromne, dlatego chcemy dołożyć cegiełkę od siebie. Będziemy publikować zbiórki Ekostraży i wspierać ich w nadrzędnej, szlachetnej misji. Zostajemy w stałym kontakcie i na bieżąco będziemy informowani o prowadzonych akcjach oraz inicjatywach. Szczegóły zbiórek będą pojawiały się na kanałach zarówno Art Hotelu, jak i Ekostraży. Kwintesencją naszej współpracy będzie darowizna na rzecz Ekostraży w wysokości 30% przychodu z płatnych pobytów zwierząt w Art Hotelu. Wspólnie mamy nadzieję, że nasze relacje i współpraca będą się pomyślnie, owocnie rozwijać, a nasi Goście oraz lokalna społeczność docenią podejmowane przez nas inicjatywy. Chcemy inspirować innych do podejmowania podobnych działań.

Więcej o działalności Stowarzyszenia znajdziecie właśnie  –tutaj- naprawdę warto zajrzeć!

Art Hotel to miejsce psijazne zwierzętom, a jeżeli jesteś dumnym adopciakiem, to dodatkowo śpisz u nas ZA DARMO*

* Zwierzęta z adopcji śpią w hotelu za darmo za okazaniem certyfikatu adopcyjnego. Wybierz opcję darmowego noclegu w naszym systemie rezerwacyjnym.

Jak wybrać hotel do pracy w trybie workation?

2023-09-01
czytaj więcej

Męskie czytanie w Art Hotelu, czyli owoce współpracy z Fundacją Czas Dzieci

czytaj więcej

Kwietniowe kalendarium wydarzeń w Art Hotelu

2023-04-10
czytaj więcej

Poduszkowe menu w Art Hotelu

2022-10-05
czytaj więcej

Pomaganie mamy we krwi, czyli o misji społecznej Art Hotelu

2022-07-05
czytaj więcej

Piszą o nas!

2022-06-03
czytaj więcej

Art Hotel romantycznie

2021-03-01
czytaj więcej

Art Hotel & Hewlett Packard

2021-03-01
czytaj więcej

W Art Hotelu zrealizujesz bon turystyczny!

2021-03-01
czytaj więcej

Wrocławski Bazar Smakoszy

2020-12-03
czytaj więcej

Męskie czytanie w Art Hotelu, czyli owoce współpracy z Fundacją Czas Dzieci

2023-07-10
czytaj więcej

Jak wybrać hotel do pracy w trybie workation?

2023-09-01
czytaj więcej

Pomaganie mamy we krwi, czyli o misji społecznej Art Hotelu

2022-07-05
czytaj więcej

Art Hotel wziął udział w projekcie finansowanym z Funduszy Europejskich

2020-10-26
czytaj więcej

Art Hotel Sp. z o.o. otrzymał dotację w ramach tarczy finansowej 2.0

2021-02-01
czytaj więcej

Zapisz się na newsletter!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij